INTERREGION JIČÍN - křížem krážem regionemVLAKREGION JIČÍN - po kolejích Českého ráje a mnohem dál

PALACKÉHO STEZKA

POPIS A GALERIE

Nádherné údolí podél říčky Kamenice z levé strany lemuje z Podspálova přes Jesenný a Návarov do Tanvaldu další zdejší stezka – stezka Palackého. Zlatý věk turismu, tak by se dalo označit období z přelomu 19. a 20. století a budování turistických stezek dostává plné obrátky. Po dokončení Riegrovy stezky (1909), která spojuje Železný Brod a Semily a vede přes Spálov údolím Jizery, se turisté ze Semil pustili do budování další stezky propojující zdejší kraj s krkonošskou turistickou sítí.


Při výstupu ke hradu Návarov se musí překonávat i takovýto žebřík

Stezku navázali u soutoku říčky Kamenice s Jizerou na Riegrovu stezku - vedli ji údolím od říčky Vošmendy k železniční stanici Jesenný a dále údolím ke hradu Návarov a přes Plavy a Velké Hamry do Tanvadu. V roce 1911 se k projektu připojuje Klub turistů ve Velkých Hamrech a za úkol si dává vybudování stezky pod hradem Návarov. Rok na to je stavba tohoto úseku ukončena. Celkové dokončení stezky se datuje do listopadu 1913, kdy je stezka slavnostně kolaudována a předána turistům k užívání.


Na Palackého stezce podél Kamenice

Po druhé straně údolí říčky Kamenice vede ze Železného Brodu do Tanvaldu železniční trať a tak není problém zvolit si nějakou zastávku za výchozí bod a vydat se krásným údolím kolem říčky Kamenice na výlet.

OBECNÉ INFORMACE

INTERREGION JIČÍN - soukromé turistické stránky.
Vznik stránek: 28. dubna 1999. Uvedení do provozu: 6.srpna 1999.

Autoři projektu Interregion: Lukáš Prýmek, Martin Vaistauer

Technická spolupráce: Jaroslav Runčík

E-mail: njorloj@outlook.cz
Na stránkách se neprovádí redakční, jazyková ani jiná korektura. Děkujeme všem, kteří nás podporují v naší činnosti, dopisují, zasílají informace, echa, čtou naše stránky...

Pokud není uvedeno jinak (není uveden autor či zdroj), tak obsah webových stránek náleží autorům Interregionu Jičín.
Veškerý obsah stránek patřící autorům Interregionu Jičín podléhá licenci:
Creative Commons: Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česká republika

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

© 1999 - 2024 Interregion Jičín